• Ośrodek Kultury
    Gminy Wolin
08 maj 2018

Majowy Marsz po zdrowie to wydarzenie, którego celem jest upowszechnianie marszu jako najprostszej formy ruchu, promocja aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia, a przede wszystkim aktywizacja i integracja społeczności lokalnej miasta i gminy Wolin.

W VII edycji Majowego Marszu po zdrowie, wzięła udział 91 osobowa grupa zawodników. Rosnąca popularność wydarzenia, świadczy od tym, że sport stał się ważnym elementem życia społeczności lokalnej. Szczególnie cieszy nas fakt, iż w marszu wzięły udział całe rodziny, pokazując tym samym, że sport łączy pokolenia. Trasa tegorocznego marszu obejmowała swym zasięgiem miejscowości: Troszyn, Ostromice, Troszyn. Po rejestracji zawodników, przyszedł czas na krótką rozgrzewkę, którą poprowadził Jarosław Tarnowski. Po rozgrzaniu mięśni i duszy uczestnicy wyruszyli żwawym krokiem w kierunku miejscowości Ostromice, gdzie przystanęli, by złapać oddech na kolejny etap marszu.

W Świetlicy Wiejskiej, gdzie odbywał się przystanek, Sołectwo Ostromice przygotowało wspaniały poczęstunek oraz koncert w wykonaniu zespołu „Ostromice Kapela”. Po koncercie uczestnicy wyruszyli w drogę powrotną.

Po ok. 12,5 kilometrowym marszu uczestnicy dotarli do upragnionej mety. Tu na wytrwalców czekał regeneracyjny posiłek przygotowany przez Ośrodek Kultury Gminy Wolin oraz Sołectwo Troszyn.

Pragniemy złożyć szczególne podziękowania sołectwom, które ugościły tegorocznych uczestników tj.: Sołectwu Troszyn i Sołectwo Ostromice. Dziękujemy również OSP w Wolinie oraz OSP w Kołczewie za zabezpieczenie wydarzenia, Andrzejowi Drzewińskiemu, Jarosławowi Tarnowskiemu, właścicielom obiektu – Ostoja Penderoza oraz wszystkim osobom, które były zaangażowane w organizację tegorocznej VII edycji Majowego Marszu po zdrowie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji marszu już za rok.

 

Ośrodek Kultury Gminy Wolin