• Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji
06 maj 2019

Majowy Marsz po zdrowie to wydarzenie, którego celem jest upowszechnianie marszu jako najprostszej formy ruchu, promocja aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia, a przede wszystkim aktywizacja i integracja społeczności lokalnej miasta i gminy Wolin.

W VIII edycji Majowego Marszu po zdrowie, wzięła udział 43 osobowa grupa zawodników, która pokazała, że sport stał się ważnym elementem życia społeczności lokalnej. Szczególnie cieszy nas fakt, iż w marszu wzięły udział całe rodziny, pokazując tym samym, że sport łączy pokolenia.

Trasa tegorocznego marszu obejmowała swym zasięgiem miejscowości: Zastań, Sierosław, Chynowo, Rekowo, Zastań. Po rejestracji, na zawodników czekała zagrzewka muzyczna w wykonaniu Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej oraz rozgrzewka mięśni, którą poprowadził Jarosław Tarnowski. Po rozgrzaniu mięśni i duszy uczestnicy wyruszyli żwawym krokiem w kierunku miejscowości Sierosław, gdzie przystanęli, by złapać oddech i uzupełnić płyny, na kolejny etap marszu.

Kolejnym przystankiem była Świetlica Wiejska w Chynowie, w której czekał smakowity poczęstunek, przygotowany przez Sołectwo Chynowo.

Po ok. 11,5 kilometrowym marszu uczestnicy dotarli do upragnionej mety. Tu na wytrwalców czekał regeneracyjny posiłek przygotowany przez Sołectwo Zastań oraz Ośrodek Kultury Gminy Wolin.

Pragniemy złożyć szczególne podziękowania sołectwom, które ugościły tegorocznych uczestników tj.: Sołectwu Zastań, Sierosław i Chynowo. Dziękujemy również OSP w Wolinie oraz OSP w Kołczewie za zabezpieczenie wydarzenia, Jarosławowi Tarnowskiemu, za poprowadzenie rozgrzewki, Renacie Janeckiej za opiekę medyczną podczas wydarzenia, Wolińskiej Orkiestrze Bębniarskiej za wspaniały koncert oraz wszystkim osobom, które były zaangażowane w organizację tegorocznej VIII edycji Majowego Marszu po zdrowie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji marszu już za rok.

 

Ośrodek Kultury Gminy Wolin

 

>> Galeria <<