• Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji
10 maj 2019

W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka Pani Burmistrz Wolina oraz Ośrodek Kultury Gminy Wolin serdecznie zapraszają wszystkie dzieci dnia 25.05.2019r. (sobota), o godzinie 10:00 do Wolińskiego Amfiteatru.

Czeka na Was mnóstwo atrakcji i dużo, dużo słodyczy. Na naszym święcie będziemy gościć wóz strażacki z naszego partnerskiego miasta Usedom w Niemczech wraz z 50-orgiem dzieci i strażaków.
Przygotowaliśmy dla dzieci szereg konkurencji strażackich, w których każdy będzie mógł wziąć udział i zdobyć nagrodę. Szczególnie ciekawe będą następujące konkurencje: napełnianie zbiornika za pomocą hydronetki, pożarniczy tor przeszkód, przeciąganie węża strażackiego/zwijanie i rozwijanie na czas, a także inne ciekawe konkurencje.
Kilka z nich przygotowali  strażacy z Usedom.
Zobaczycie pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz pokazy ratownictwa drogowego, które zaprezentują  jednostki  Ochotniczej Straży Pożarnej z Wolina i Kołczewa.
Ale to tylko część atrakcji. Zaraz po zakończeniu konkurencji strażackich, każde dziecko będzie mogło wziąć udział w warsztatach sztuk cyrkowych, w trakcie których pozna tajniki iluzji, sztuki chodzenia na szczudłach, robienia pięknych balonów oraz malowania twarzy.
Dzieciaki będą także mogły spróbować swoich sił  w konkursie malarskim i wygrać atrakcyjną nagrodę.
Nasze wspólne polsko-niemieckie spotkanie zakończymy malowaniem ogromnego obrazu, który będzie piękną pamiątką partnerstwa miast Wolina i Usedom.
Nasz Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa /Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy INTERREG VA Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania.

Ośrodek Kultury Gminy Wolin