• Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji

Do grona współautorów projektu pn.: „KOCIOŁ WYOBRŹNI” - otwarte warsztaty edukacyjne i artystyczne dla dzieci i młodzieży sołectwa Domysłów – Żółwino, Kodrąb, Ładzin-Rabiąż, Warnowo, Kołczewo, Wisełka dołączył Bank Spółdzielczy w Wolinie.

Logo Banku Spółdzielczego w Wolinie


KOCIOŁ WYOBRAŹNI W DOMYSŁOWIE                  

ZAPRASZAMY NA WARSZATATY DŹWIĘKOWO – MUZYCZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY:      “DŹWIĘKI NATURY – NATURA DŹWIĘKÓW CZYLI MALUJEMY ŚWIAT  MUZYKĄ “

Warsztaty odbędą się już w najbliższy weekend  (17 i 18.12.2016r.) w świetlicy wiejskiej w Domysłowie. Warsztaty zostały podzielone na dwie grupy. Pierwsza grupa – dzieci w wieku od 6 lat do 9 lat – zajęcia w godzinach od 12.00 do 14.00, druga grupa - dzieci i młodzież  od 10 lat wzwyż = zajęcia w godzinach  od 15.00 do 17.00. Dodatkowe informacje tel. 692592941

 kocioł wyobreźni kocioł wyobreźni               

   W ramach zajęć będziemy:

- uczyć się słuchania i rozpoznawania dźwięków z  otaczającego   świata

- poznawać źródeła dźwięku - skąd się bierze dźwięk/muzyka w instrumentach

- poznawać  instrumenty z różnych grup np.: strunowe, dęte, klawiszowe,  perkusyjne – aerofony, idiofony – na konkretnych przykładach , przez kontakt z nimi, ich budową i wydawanie dźwięków

- uczyć się dyrygowania

- bawić się instrumentami i dźwiękami

- próbować grać na różnych instrumentach

- uczyć się współpracy w grupie – tworzyć zespół muzyczny

- rysować lub malować plansze do ilustracji dźwiękowych

- nagrywać nasze muzyczne działania

 

   Warsztaty poprowadzi:

 

Szymon Wysocki - kompozytor, producent muzyczny, muzyk.

Autor niezliczonej muzyki do filmów, telewizji, piosenek, reklam i innych. Jest znanym kompozytorem tworzącym oprawy telewizyjne oraz ilustracje muzyczne dla telewizji, teatru. Jedną z najważniejszych dziedzin pracy są kompozycje dla dzieci – płyty z piosenkami, kanały telewizyjne dla dzieci i młodzieży, gry komputerowe, filmy animowane. Właściciel studia nagraniowego Masada, od wielu lat związany z wydawcą

Sony ATV. Kolekcjoner i pasjonat instrumentów – różnych, dziwnych, nietypowych. Pracuje dla wszystkich dużych telewizji, kilku mniejszych, wielu agencji reklamowych oraz kilku poważnych studiów animacyjnych.

 

Projekt „KOCIOŁ WYOBRAŹNI” wspierają:

EUROPEJSKI FUNDUSZ ROZWOJU WSI POLSKIEJ, KRISTONE – ROBOTY DROGOWE, NAVIKON SRY LTD POLISH SHIP&OFFSHORE YARD, MŁYNY STOISŁAW, SOŁECTWO DOMYSŁÓW, OŚRODEK KULTURY GMINY WOLIN.


Projekt Kocioł Wyobraźni – Domysłów – Język Niemiecki z Eurytmią – Teatr – Klaunada – Warsztaty Dźwiękowo – Muzyczne wspierają:

logo EFRWP Logo Kristone Logo Navikon

logotyp Młyny stoisław


 

Plakat projektu Kosioł Wyobraźni 2016/2017

Projekt „KOCIOŁ WYOBRAŹNI” – otwarte warsztaty edukacyjne i artystyczne dla dzieci i młodzieży sołectwa Domysłów – Żółwino, Kodrąb, Ładzin-Rabiąż, Warnowo, Kołczewo, Wisełka.

Okres realizacji: 01.11.2016r. – 31.07.2017r.

W okresie realizacji 01.11.2016r. – 29.12.2016r. projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.

Ruszył projekt ‘KOCIOŁ WYOBRAŹNI” :)

Zapraszamy na warsztaty języka niemieckiego z eurytmią i elementami teatru, klaunadę oraz warsztaty dźwiękowo-muzyczne. Szczegółowe informacje - tel. 692-592-941.

 


KOCIOŁ WYOBRAŻNI W DOMYSŁOWIE

Po raz drugi w Domysłowie od 07.10.2016 do 28.07.2017 realizowany jest projekt „KOCIOŁ WYOBRAŹNI”, w którym uczestniczą dzieci i młodzież z Domysłowa, Kodrąbia, Ładzina, Warnowa, Wisełki i Kołczewa. W ramach projektu w różnych grupach wiekowych prowadzone są w trzech cyklach otwarte warsztaty edukacyjne i artystyczne.
Pierwszy cykl to ukształtowana zabawa i działania ruchowo-artystyczne zintegrowane z nauką języka niemieckiego i warsztaty teatralne obejmujące improwizacje, pracę z ciałem, z tekstami, z dykcją, przygotowanie przedstawienia, scenografii, rekwizytów, kostiumów. Drugi cykl to „Klaunada” a w niej odkrywanie elementów sztuki cyrkowej takich jak żonglerka (praca z piłkami, obręczami, talerzami cyrkowymi, maczugami, slack line, diabolo), chodzonie na szczudłach, pantomima, zabawy taneczne, nauka wiązania balonów w różne kształty. Trzeci cykl to warsztaty dźwiękowo-muzyczne pt.”Dźwięk natury – natura dźwięków czyli malujemy świat muzyką”. Celem ich jest nabywanie umiejętności słuchania i rozpoznawania dźwięków z otaczającego świata, poznanie różnych rodzajów instrumentów np. strunowych, dętych, klawiszowych, perkusyjnych i poprzez próby gry na nich zdobywanie umiejętności zabawy instrumentami i dźwiękami, nagrywanie tych muzycznych improwizacji. Zwieńczeniem wszystkich działań będzie wspólny artystyczny pokaz, który zaprezentowany zostanie latem na festynie rodzinnym „DOMYSŁÓW NA WESOŁO”.
Należy również wymienić korzyści jakie osiągają uczestnicy tego przedsięwzięcia: zachęta do tworzenia i przepracowywania własnych pomysłów, radość z tworzenia, doświadczenie współpracy w grupie, rozwijanie kreatywności, pasji, czy takich cech charakteru jak pewność siebie, wiara we własne siły, odwaga. Prowadzący warsztaty Jolanta Janczykowska,Tomek Kubik i Szymon Wysocki zwracają szczególną uwagę na bardzo ważny aspekt w pracy z dziećmi i młodzieżą, jakim jest integracja i chęć wspólnego działania. Sukcesem integracji jest liczne uczestnictwo i sama chęć uczestniczenia także w innych działaniach organizowanych w Domysłowie jak: kulig, zabawa karnawałowa przebierańców czy odbywające się obecnie warsztaty dekoracji świątecznych.
Z racji tego, że projekt ten realizowany jest w formie otwartych działań, zawsze mile widziani są chętni do uczestnictwa w nim. Zapraszamy. Szczegóły można uzyskać pod nr tel. 692592941.

Projekt „KOCIOŁ WYOBRAŹNI” wspierany jest przez: Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, Firmę Kristone - Krystian Suda, Navikon SRY Sp. zo.o., Młyny Stoisław, Bank Spółdzielczy w Wolinie, Ośrodek Kultury Gminy Wolin, Sołectwo Domysłów.

Jolanta Janczykowska


Do grona współautorów projektu pn.: „KOCIOŁ WYOBRŹNI” - otwarte warsztaty edukacyjne i artystyczne dla dzieci i młodzieży sołectwa Domysłów – Żółwino, Kodrąb, Ładzin-Rabiąż, Warnowo, Kołczewo, Wisełka dołączyła Krajowa Spółka Cukrowa S.A. z siedzibą w Toruniu.