• Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji

Majowy Marsz po zdrowie to wydarzenie, którego celem jest upowszechnianie marszu jako najprostszej formy ruchu, promocja aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia, a przede wszystkim aktywizacja i integracja społeczności lokalnej miasta i gminy Wolin.

W VI edycji Majowego Marszu po zdrowie, wzięła udział 83 osobowa grupa zawodników. Rosnąca popularność wydarzenia, świadczy od tym, że sport stał się ważnym elementem życia społeczności lokalnej. Szczególnie cieszy nas fakt, iż w marszu wzięły udział całe rodziny, pokazując tym samym, że sport łączy pokolenia. Trasa tegorocznego marszu obejmowała swym zasięgiem miejscowości: Kodrąb, Korzęcin, Jarzębowo, Kodrąb. Po rejestracji zawodników, przyszedł czas na krótką rozgrzewkę, którą poprowadził Jarosław Tarnowski, w rytm bębnów Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej. Po rozgrzaniu mięśni i duszy uczestnicy wyruszyli żwawym krokiem w kierunku miejscowości Korzęcin, gdzie przystanęli, by złapać oddech na kolejny etap marszu. Po ok. 10 kilometrowym marszu uczestnicy dotarli do upragnionej mety. Tu na wytrwalców czekał regeneracyjny posiłek przygotowany przez Sołectwo Kodrąb.

Podczas świętowania na mecie, zorganizowano konkurs plastyczny pt.: „Mama, tata, dziadek, babcia, Przed telewizorem w kapciach?, Nie to kłamstwo daję słowo, Czas spędzamy na sportowo –zilustruj ulubione formy aktywności fizycznej uprawiane wspólnie z rodziną”. Komisja konkursowa dokonała następującego wyboru:

I miejsce – Bartek Hajducki

II miejsce – Amelia Sech

III miejsce – Patrycja Sech<

Wyróżnienie: - Marcel Wardyński, Karolina Głuszek, Dorian Kania, Magda Sech, Kaja Prokop, Wiktoria Sech. Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Pragniemy złożyć szczególne podziękowania sołectwom, które ugościły tegorocznych uczestników tj.: Sołectwu Kodrąb i Sołectwu Korzęcin. Dziękujemy również OSP w Wolinie oraz OSP w Kołczewie za zabezpieczenie wydarzenia oraz wszystkim osobom, które były zaangażowane w organizację tegorocznej VI edycji Majowego Marszu po zdrowie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji marszu już za rok.

Organizatorami tegorocznego marszu byli: Burmistrz Wolina, Ośrodek Kultury Gminy Wolin, Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Wolińskiej, Sołectwo Kodrąb, Sołectwo Korzęcin, partnerami byli: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ochotnicza Straż Pożarna w Wolinie, Ochotnicza Straż Pożarna w Kołczewie.

 

Ośrodek Kultury Gminy Wolin