• Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji

 

30.06.2018r. (sobota) w Domysłowie odbyło się podsumowanie projektu  "KOCIOŁ  WYOBRAŹNI". Program wydarzenia był bardzo bogaty -  etiudy cyrkowe, kolorowy świat baniek mydlanych, balonowe fantazje, spektakl "Mały Książę", zabawy dźwiękowo-muzyczne, malowanie buziek, fryzury  - trendy 2018, pokaz ratownictwa przedmedycznego, pokaz zapasów, zabawy i konkursy, domysłowskie zimne i gorące smakołyki - te wspaniałe atrakcje czekały w tym dniu na wszystkich, którzy postanowili spędzić ten wyjątkowy dzień w Domysłowie. 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację projektu i zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia.

 

http://kamienskie.info/w-domyslowie-podsumowano-warsztaty-kociol-wyobrazni/

https://www.facebook.com/maria.balazs.946/posts/2030521863639236

https://www.facebook.com/kociolwyobrazni/?hc_ref=ARRPOnh7JWgL58maeC83Vg0Jtz_UYQYTO1iihTmdkVxYmJv3odaXEva5nY3kJ5a0Q4I

 


 


Miło nam poinformować, iż do grona wspierających projekt pn.: "Kocioł Wyobraźni" dołączyła Fundacja EFRWP.

 

 

 


 

Miło nam poinformować, iż do grona wspierających projekt pn.: "Kocioł Wyobraźni" dołączyła Fundacja LOTOS.


 


 

Do grona wpierających projekt pn.: 'Kocioł Wyobraźni", dołączyła firma MARIBO (MariboHilleshog ApS).

 

W roku artystycznym 2017/2018 kontynuujemy realizację projektu pn.: „Kocioł Wyobraźni” – otwarte warsztaty edukacyjne i artystyczne dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 15 lat z sołectwa Domysłów, Kodrąb, Ładzin, Warnowo, Wisełka , Kołczewo i innych zainteresowanych z gminy Wolin.


Realizację projektu w nowym roku artystycznym wspierają:


    


Celem głównym projektu jest aktywizacja „martwej przestrzeni wiejskiej”, jaką jest wyremontowana świetlica wiejska poprzez wprowadzenie warsztatów skierowanych dla dzieci i młodzieży, które pozwolą na rozwój intelektualny i ruchowy – nauka w formie interaktywnych zajęć warsztatowych, poza formalnym systemem edukacji, z zakresu zdobywania m.in. wiedzy artystycznej, kulturalnej i ekologicznej, jako istotne elementy dla rozwoju kapitału ludzkiego, społecznego i intelektualnego mieszkańców środowisk wiejskich gminy Wolin.


Realizacja projektu obejmowała będzie następujące bloki tematyczne:
- Eurytmia
- aktywizacja dzieci i młodzieży pod względem aktywności fizycznej z wykorzystaniem elementów tanecznych z muzyką oraz gier zespołowych.
- „Dźwięki Natury – Natura dźwięków czyli Malujemy Świat Muzyką”
- Klaunada
- rękodzieło artystyczne – spotkania pokoleniowe
- spotkania autorskie z pisarzami

 


 

 


 

Grand Prix Karawany Kultury dla Kasi Stryczek

Jesienna edycja „Karawany Kultury” (Autumn MIX of Culture Caravan) odbyła się w sobotę 27 października w sali Teatralnej Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach.

Placówki edukacyjne i niezależni uczestnicy zgłosili do festiwalu różne kategorie: śpiew, taniec i formy teatralne. W otwartym przeglądzie swoje umiejętności publiczności i Jurorom przedstawiły zespoły i soliści - utalentowane dzieci i młodzież z Polski, Ukrainy, Białorusi, Irlandii, Łotwy i Niemiec. 

W pierwszej części na licznie przybyłą publiczność czekał prawdziwy maraton teatralny. To wyjątkowa okazja w ciągu kilku godzin w jednym miejscu zobaczyć aż 3 spektakle - przedstawienia różnych reżyserów, różnych estetyk i o różnorodnej tematyce: „Mały Książę” Antoine de Saint-Exupery (Projekt KOCIOŁ WYOBRAŹNI w Domysłowie, Ośrodek Kultury Gminy Wolin, instruktor Jolanta Janczykowska, muzyka Szymon Wysocki), Spektakl-requiem na powieść W.Karatkiewicza „Opowieść o człowieku, który szedł do piekła” (Studio teatralne MASKA, ART CENTRUM Nataliyi Ryakina, Białoruś, pegagog Valeryia Chyhileichyk), Rosyjska opowieść folkowa „Teremok” (Studio Teatralne SWORDS HOUSE, Szkoła Wczesnego Rozwoju i Języka Rosyjskiego, Irlandia, pegagog Svetlana Gricaja).

W drugiej części przeglądu prawdziwą ucztę dla miłośników twórczości kontynuowały taniec i wokal. Jako pierwsi na scenie się pokazali młode talenty z Niemiec w wieku 4-6 lat - Musik Studio FA-SOL (Kinder Lernzentrum „EviRick“, Berlin, pedagodzy Viktoryia Hutsiy i Natalia Braun). W kategorii wokalu tym razem aktywnie brała udział Polska: zespoły BIEDRONKI, WIOLINKI, AKOLADA (Miejski Dom Kultury, filia Warszów, Świnoujście, instruktor Magdalena Tereszko); WIKTORIA KIERSZTYN, KATARZYNA STRYCZEK, ALEKSANDRA STOGOWSKA (Kamieński Dom Kultury, instruktor Valerii Burianenko). 

Nie mniej ciekawe były układy taneczne z Ukrainy (Zespół tańca estradowego NIKA, Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży, Jużnoukrajinśk, pegagog Natalia Sydorchenko), Białorusi (Studio Tańca MIX DANCE, Mińsk, pegagodzy Nataliya Ryakina i Palina Aleynikava; Breakdance Team PAJĄK, Mińsk, pegagog Yury Kostarau) i Łotwy (Deju studija 27, Līvāni, pegagodzy Kristine Lipina i Viana Rozensteine).

W przerwie uczestnicy i instruktorzy nawiązywali kontakty, opowiadali o wrażeniach z występów, wymieniali się pamiątkami, które specjalnie przywieźli ze swoich krajów i miast. Jak to należy w mieście Gwiazd – małe gwiazdy tradycyjnie wymieniały się autografami i pisały sobie życzenia. 

Jury miało bardzo trudne zadanie przyznania Grand Prix, ponieważ poziom uczestników był bardzo wysoki. Po gorących obradach decyzja jednak zapadła – najwyższą nagrodę jesiennego festiwalu „Karawany Kultury” - 2018 wyśpiewałą KASIA STRYCZEK z Kamienia Pomorskiego.

Następnego dnia uczestnicy zza granicy mieli czas na dalszą integrację – czekał na wszystkich „Rytm-Poranek z Sambą“ z Jarosławem Tarnowskim (nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie i Społecznej Szkole Podstawowej w Ładzinie, animator sportu, posiada mistrzowską klasę tańca towarzyskiego) oraz zwiedzanie Muzeum Regionalnego im. Andrzeja Kaubego w Wolinie i Skansenu Słowian i Wikingów. To mnóstwo pozytywnych emocji, nowa wiedza i nowi przyjaciele.

„Karawana Kultury” to wspaniałe przedsięwzięcie, które jest ważnym artystycznym wydarzeniem nie tylko w wojewódzstwie zachodniopomorskiem, ale również w Polsce i świecie. Festiwale we współpracy z „Fundacją Benefis“ realizują: MDK Międzyzroje, MOK Wolin, GOKIS Golczewo, Kamieński Dom Kultury i wiele innych placówek i organizacji edukacyjno-oświatowych. Patronat Honorowy nad festiwalem objęli Burmistrzowie: Wolina, Międzyzdrojów, Golczewa i Kamienia Pomorskiego.

W połowie grudnia czeka na nas w Międzyzdrojach kolejna zimowa edycja „Karawany Kultury” pt. Christmas Gift of Culture Caravan. Zgłoszenia jeszcze są przyjmowane, ale już są potwierdzone grupy uczestników z Republiki Afryki Poludniowej („Talent Afryka“, Johannesburg), z Niemiec (Berlin), z kilku miast Białorusi i Polski.

Fundacja Benefis, Wolin
Foto Robert Tomasz Zięba