• Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji

W dniu 25.06.2016. w Parku Miejskim w Wolinie odbyły się Dni Wolina 2016. Gwiazdami imprezy był kabaret „Jurki” oraz zespół „Basta”.

W sobotnie przedpołudnie rozpoczął się X Festiwal Zapasów w Stylu Wolnym. W zawodach wzięło udział ponad 100 zawodników z  12 klubów, zawody tradycyjnie prowadził Andrzej Supron, Wicemistrz Olimpijski, 6-krotny Mistrz Świata.

Na scenie prezentowały się miejscowe zespoły, a były to: „Wiolinki”, Dzieci z Przedszkola Miejskiego w Wolinie, „Wolinianki”, „Kapela Ostromice”, chór „Julin”, Irena Węgier, „Wolińska Orkiestra Bębniarska”. Odbył się również pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu TKS „Jantar” w Wolinie. Gościnnie wystąpili Jurek Dąbrowski „Jazz Trio” oraz zespół „4.INT”. Poza sceną odbywał się konkurs plastyczny dla dużych i małych pod tytułem „Wolin 1000 lat temu” zilustruj swoją wizję wczesnośredniowiecznego Wolina. Można było spróbować przysmaków, które przygotowali Sołtysi naszej gminy oraz zakupić wyroby rękodzielnicze. Wszyscy mogli wziąć udział w konkursach zręcznościowych oraz pokazie iluzji na wesoło. Na dzieci również czkały atrakcje wśród, których znaleźć można było m.in. malowanie buzi czy zabawy ze szczudlarzami.

Kabaret „Jurki” nie tylko przyciągnął do amfiteatru wielu widzów ale wielokrotnie rozbawił  ich do łez. Po dobrej dawce humoru  do zabawy tanecznej zachęcał zespół „Basta”  a następnie „dyskoteka pod gwiazdami”.

Dodatkowym elementem kulturalnego weekendu z Wolinem, w niedzielę 26.06.2016 r. w wolińskiej Kolegiacie odbył się koncert duetu „Con Fuoco”. Duet w składzie Edyta Karpińska (skrzypce), Oleg Wolański (akordeon) zaskoczył swoim pięknym koncertem nie jednego uczestnika. Publiczność usłyszała perfekcyjnie wykonane utwory, których treść i historię przybliżył nam p. Dariusz Koronczewski.

Joanna Kulikow
OKGW